• RUKOMETAŠICE PROLETERA PORAŽENE U GOSTIMA

ŽRK Metalac (Kraljevo) – ŽRK Proleter (Zrenjanin) 32:29 (poluvreme 12:13)   Još jedna uzbudljiva utakmica je iza rukometašica zrenjaninskog Proletera.     U okviru 4. kola Super B rukometne lige za žene, u derbiju začelja, Zrenjaninke su gostovale u Kraljevu, ekipi Metalca.   Iako su domaće rukometašice bolje otvorile utakmicu, i prvih 26 minuta igre […]

RUKOMETAŠICE PROLETERA PORAŽENE U GOSTIMA

ŽRK Metalac (Kraljevo) – ŽRK Proleter (Zrenjanin) 32:29 (poluvreme 12:13)

Još jedna uzbudljiva utakmica je iza rukometašica zrenjaninskog Proletera.

U okviru 4. kola Super B rukometne lige za žene, u derbiju začelja, Zrenjaninke su gostovale u Kraljevu, ekipi Metalca.

Iako su domaće rukometašice bolje otvorile utakmicu, i prvih 26 minuta igre bile u konstantnom vođstvu, četa Dragana Lazarova je u poslednjim minutima prvog poluvremena uspela da preokrene rezultat, i na poluvreme ode sa minimalnom prednošću 12:13.

Prednost je čuvana i u prvih 20 minuta drugog poluvremena, posle kojih domaća ekipa, nakon rezultata 24:24, pravi seriju 6:1, i na taj način slama otpor Zrenjaninki. Do kraja, gošće uspevaju samo da ublaže poraz, i završe utakmicu rezultatom 32:29.

Najefikasnija u gostujućoj ekipi bila je Tamara Stanković sa postignutih 13 pogodaka, dok se uz nju još istakla i Ivana Milanović koja je 7 puta zatresla mrežu ekipe Metalca.