• Rukometaši Proletera se plasirali u finale Kupa Vojvodine

RK Hercegovina (Sečanj) – RK Proleter 25:30 (poluvreme 14:16)   Pobedom nad sečanjskom Hercegovinom rezultatom 30:25, rukometaši Proletera plasirali su se u finale Kupa Vojvodine.   Utakmica koja je odigrana u četvrtak, 5. decembra, u Hali sportova u Jaši Tomiću, privukla je veliki broj istinskih zaljubljenika u rukomet, te se na tribinama okupilo više od […]

Rukometaši Proletera se plasirali u finale Kupa Vojvodine

RK Hercegovina (Sečanj)RK Proleter 25:30 (poluvreme 14:16)

Pobedom nad sečanjskom Hercegovinom rezultatom 30:25, rukometaši Proletera plasirali su se u finale Kupa Vojvodine.

Utakmica koja je odigrana u četvrtak, 5. decembra, u Hali sportova u Jaši Tomiću, privukla je veliki broj istinskih zaljubljenika u rukomet, te se na tribinama okupilo više od 350 gledalaca.

Do sredine drugog poluvremena viđena je poprilično izjednačena utakmica. Međutim, poslednjih 15 minuta susreta u potpunosti je pripalo zrenjaninskim crveno-belima, koji su se sasvim zasluženo izborili za odlazak u finale Kupa Vojvodine, u kojem će se sastati sa ekipom RK Jedinstvo iz Novog Bečeja.

Najefikasniji igrač utakmice bio je prvotimac Hercegovine Nemanja Sebastijanov, koji se 11 puta upisao u listu strelaca. Kod pobedničke ekipe, najviše golova postigao je Luka Radović sa 9 preciznih egzekucija.

Treba napomenuti da se u timu Proletera čak jedanaest igrača upisalo u strelce.