• REZULTATI UTAKMICA ODIGRANIH PRVOG DANA KOŠARKAŠKOG TURNIRA (FOTO)

ZRENJANIN – Informativni portal zrenjaninski.com objavljuje rezultate utakmica odigranih prvog dana međunarodnog humanitarnog turnira „Zrenjanin Basketball U16 Cup 2017“. Više o ovom turniru možete pročitati ovde.     Rezultati:    PROLETER NAFTAGAS – PARTIZAN MTS 52:93 (16:26, 15:28, 11:16, 10:23)   Od samog starta, Partizan je nametnuo žestok tempo i već nakon samo 5 minuta […]

REZULTATI UTAKMICA ODIGRANIH PRVOG DANA KOŠARKAŠKOG TURNIRA (FOTO)

ZRENJANIN – Informativni portal zrenjaninski.com objavljuje rezultate utakmica odigranih prvog dana međunarodnog humanitarnog turnira „Zrenjanin Basketball U16 Cup 2017“. Više o ovom turniru možete pročitati ovde.

Rezultati:

PROLETER NAFTAGAS – PARTIZAN MTS 52:93 (16:26, 15:28, 11:16, 10:23)

Od samog starta, Partizan je nametnuo žestok tempo i već nakon samo 5 minuta igre imao je dvocifrenu prednost u svoju korist. Prednost se uvećavala iz minuta u minut, tako da se na desetominutni odmor otišlo sa rezultatom 31:54. Ni u drugom poluvremenu košarkaši beogradskog Partizana nisu smanjivali tempo igre, i sa ubojitim napadom su iz minuta u minut povećavali prednost, koja je na kraju dostigla 41 poen razlike.

PETROVGRAD – VIZURA SHARKS 64:70 (17:23, 18:13, 15:16, 14:18)

Tokom cele utakmice viđena je rezultatska klackalica, u kojoj je maksimalna prednost jednog tima iznosila samo 7 poena razlike. Najefikasniji igrač meča bio je Marko Pavićević iz redova Vizure sa 18 poena i indeksom 33, dok je kod košarkaša Petrovgrada najefikasniji bio Aleksandar Šrajer sa 14 poena na svom kontu.

LOKOMOTIV KUBAN – MONTENEGRO 71:73 (17:13, 16:20, 26:15, 12:25)

Iako je prvo poluvreme bilo u potpunosti izjednačeno tokom svih 20 minuta, u trećoj četvrtini, između 25. i 30. minuta, košarkaši Lokomotive prave seriju 16:4, i na taj način završavaju treći period sa 11 poena razlike. Međutim, reprezentativci Crne Gore prave veliki preokret u poslednjoj četvrtini i pobeđuju sa 2 poena prednosti.

CB ESTUDIANTES – MACCABI TEL AVIV 86:83 (21:31, 20:21, 22:15, 23:16)

Ovo je bila utakmica sa najvećim preokretom u dosadašnjem delu turnira. Nakon prvih 5 minuta izjednačene igre, košarkaši Makabija su narednih 10 minuta bukvalno bili jedini tim na terenu. Fantastična igra u odbrani i furiozan napad, doveli su do toga da je u jednom trenutku prednost bila 21 poen razlike u njihovu korist. Ali, poslednjih 5 minuta prvog poluvremena Španci konsoliduju svoju igru i prednost Makabija počinje polako da se topi. Na poluvreme se odlazi rezultatom 41:52 u korist Izraelaca. I u drugom poluvremenu, prednost Makabija se polako topila, tako da polovinom poslednje četvrtine košarkaši Estudiantesa prelaze u vođstvo. Poslednjih 5 minuta viđena je rezultatska klackalica, sa mnogo faulova i slobodnih bacanja. U takvoj igri, Španci su se bolje snašli i na kraju upisali prvi trijumf na ovogodišnjem turniru.