• Plivački klub Proleter u svojim redovima ima državne prvake (Foto)

Plivački klub Proleter iz Zrenjanina učestvovao je na prvenstvu Srbije za kadete, koje je održano u Somboru.   Na prvenstvu je nastupilo 230 takmičara iz 42 kluba, a zrenjaninski Proleter predstavio se sa 20 takmičara. Zrenjaninci su osvojili sedam medalja, od čega šest zlatnih.   Proleter u svojim redovima sada ima prvake države, i to […]

Plivački klub Proleter u svojim redovima ima državne prvake (Foto)

Plivački klub Proleter iz Zrenjanina učestvovao je na prvenstvu Srbije za kadete, koje je održano u Somboru.

Na prvenstvu je nastupilo 230 takmičara iz 42 kluba, a zrenjaninski Proleter predstavio se sa 20 takmičara. Zrenjaninci su osvojili sedam medalja, od čega šest zlatnih.

Proleter u svojim redovima sada ima prvake države, i to Lenu Stoiljkovski (na 200, 400 i 800 metara kraul), Laru Lilić (na 200 metara leđno), Ognjena Kovačevića (na 200 metara leđno) i mušku štafetu 4×50 metara kraul u sastavu Kovačević, Doroslovački, Šuvački i Milošev.

Bronzanu medalju osvojila je ženska štafeta 4×50 metara kraul, u sastavu Stoiljkovski, Lilić, Vojnov i Marić.

Plivački klub Proleter je ekipno zauzeo peto mesto. Treneri ekipe su bili Radišić i Borić.