• PLIVAČI PROLETERA NA DVA MEĐUNARODNA TAKMIČENJA

KRANJ, SOMBOR – Na međunarodnom plivačkom mitingu „Zvezda“, koji je za vikend održan u Kranju, a na kojem je učestvovalo 250 takmičara iz sedam zemalja, zrenjaninski Plivački klub „Proleter“ je nastupio sa sedam plivača. Plivači „Proletera“ osvojili su 20 medalja.     Prva mesta u svojim disciplinama i kategorijama, i zlatne medalje, osvojili su Ivan […]

PLIVAČI PROLETERA NA DVA MEĐUNARODNA TAKMIČENJA

plivački klub proleter
    Ivan Lenđer (Foto: Zoran Bogaroški)

Prva mesta u svojim disciplinama i kategorijama, i zlatne medalje, osvojili su Ivan Lenđer (dve), Nikola Aćin, Vladimir Petraš (dve) i Nemanja Marić.

Lenđer je uzeo i jednu srebrnu medalju, a osvojili su je i Nikola Aćin, Vladimir Petraš i Nemanja Marić.

Bronzane medalje osvojili su Nemanja Marić, Danica Cvetković – čak četiri, a Nikola Vlatković i Marko Vujin po tri.

Nikola Aćin

Na međunarodnom plivačkom takmičenju „Polet kup“, koje je održano u Somboru, Plivački klub „Proleter“ učestvovao je sa tri takmičara. Plivači „Proletera“ osvojili su osam medalja, a trener ekipe bio je Dragan Jocić.

Zlatnu medalju osvojio je Bogdan Kovačević, srebrne medalje osvojili su Bogdan Kovačević (tri) i Atila Sera, takođe tri.

Bronzanu medalju osvojio je Bogdan Kovačević.