• Odoše bodovi u selo Sakule (Foto)

U okviru 26. kola Srpske lige – grupa Vojvodina, na stadionu kraj Skrobare odigran je banatski derbi, utakmica između zrenjaninskog Radničkog i Borca iz Sakula.   Meče je završen pobedom gostiju: FK Radnički – FK Borac ( Sakule ) 0:2 ( poluvreme 0:0 ).     U prvom poluvremenu viđeno je mnoštvo šansi na obe […]

Odoše bodovi u selo Sakule (Foto)

U okviru 26. kola Srpske lige – grupa Vojvodina, na stadionu kraj Skrobare odigran je banatski derbi, utakmica između zrenjaninskog Radničkog i Borca iz Sakula.

Meče je završen pobedom gostiju: FK Radnički – FK Borac ( Sakule ) 0:2 ( poluvreme 0:0 ).

FK Radnički

U prvom poluvremenu viđeno je mnoštvo šansi na obe strane, ali su mreže ostale netaknute.

Drugo poluvreme mnogo bolje otvaraju gosti, koji već u 54. minutu dolaze u vođstvo.  Baroševčić prolazi po desnoj strani, pronalazi Milana Šušnjara, koji glavom loptu šalje pod prečku za 0:1.

FK Radnički

Narednih desetak minuta viđena je otvorena utakmica, a šanse su se ređale na obe strane, međutim bez promene rezultata.

Jedan od prelomnih trenutaka utakmice desio se u 67. minutu, kada nakon neopreznog starta na sredini terena Matić dobija drugi žuti karton i automatsko isključenje.

FK Radnički

To koriste igrači Borca koji u 73. minutu udvostručuju prednost nakon pogotka  Aleksandra Šušnjara, za ispostavilo se, konačnih 0:2.

U narednom kolu, u sredu 16. maja fudbaleri Radničkog gostuju imenjaku iz Nove Pazove.