Sport

ODIGRANE ČETVRTFINALNE UTAKMICE TURNIRA „IGRAJMO ZA 16“

ZRENjANIN – RTS-ov memorijalni turnir u malom fudbalu „Igrajmo za 16“ počeo je u Zrenjaninu četvrtfinalnim utakmicama. Ove godine se turnir igra po kup sistemu, a za razliku od prethodna tri turnira, veći je i broj fudbalera, a učestvuju ekipe iz drugih opština Srednjobanatskog okruga.

Opština Sečanj

Polufinale se igra u petak, 18. marta. U 10 časova sastaju se EPS Elektrodistribucija Zrenjanin – Opština Žitište, dok u 10.35 časova igraju Opština Sečanj – Vodovod i kanalizacija Zrenjanin.

Najbolji utisak prvog dana turnira ostavila je ekipa EPS – Elektrovojvodina Zrenjanin ubedljivom pobedom nad Sportskim objektima. U drugoj utakmici Opština Žitište je savladala kolege iz Gradske uprave Zrenjanin sa 4:1. Opština Sečanj je povela 2:0, da bi u drugom poluvremenu ekipa Vojvoda Stepa – Đero izjednačila i imala nekoliko prilika za pobedu. Sečanjci su golom u poslednjim trenucima meča obezbedili polufinale. Prošlogodišnji pobednik ekipa Vodovoda je do trijumfa nad Direkcijom za izgradnju grada Zrenjanina došla nakon bolje igre u drugom poluvremenu.

Turnir se igra pod pokroviteljstvom Grada Zrenjanina i uz podršku Sportskog saveza grada Zrenjanina.