Sport

Odigran Zavičajni futsal kup Republike Srpske u Srbiji (Foto)

zavičajni futsal kup republike srpske u srbiji
Foto: Zoran Bogaroški

Treći Zavičajni futsal kup Republike Srpske u Srbiji održan je u subotu, 1. decembra, u Kristalnoj dvorani u Zrenjaninu, a u poslepodnevnim satima odigrane su tri finalne utakmice kupa u konkurenciji pionira, veterana i seniora.

 

U konkurenciji pionira 2005/2006. godište slavili su Zrenjaninci koji su u finalu savladali ekipu Srebrenice rezultatom 3:0, a strelci su bili Ognjen Babić, Tadija Ivanica i Ivan Milanović.

 

U kategoriji veterana, u finalu su se sastali Zavičaj Temerin i Bratunac, a pobedili su Temerinci rezultatom 3:2.

 

Kod seniora, pobednika kupa odlučili su penali. Domaćin SAS uspeo je na taj način da savlada ekipu Srpske, a golman „sasovaca“ Đuro Rodić proglašen je za najboljeg aktera meča.

 

Organizatori ovog kupa bili su Ustanova Republike Srpske u Srbiji, Zavičajno udruženje „Kraljeva Gora“ – Zrenjanin, KMF SAS i Zavičajno sportsko udruženje „Drina Una“ iz Beograda.

 

Takmičare i gledaoce su pozdravili pomoćnik direktora Kancelarije Republike Srpske u Beogradu Borislav Maksimović i pomoćnik gradonačelnika Zrenjanina Simo Salapura.

 

Tekst i foto: Zoran Bogaroški

 

 

Podeli članak