• Justin Cvetkov i Sara Šuša zlatni na prvenstvu Srbije u plivanju

Na pojedinačnom i ekipnom prvenstvu Srbije za pionire u plivanju, koje je za vikend održano u Kikindi, takmičilo se 330 plivača. Ekipa Proletera je nastupila sa 19 takmičara, koji su osvojili ukupno osam medalja.   Justin Cvetkov osvojio je zlato na 100 metara kraul, srebro na 100 metara leđno i bronzu na 100 delfin.   […]

Justin Cvetkov i Sara Šuša zlatni na prvenstvu Srbije u plivanju

Na pojedinačnom i ekipnom prvenstvu Srbije za pionire u plivanju, koje je za vikend održano u Kikindi, takmičilo se 330 plivača. Ekipa Proletera je nastupila sa 19 takmičara, koji su osvojili ukupno osam medalja.

Justin Cvetkov osvojio je zlato na 100 metara kraul, srebro na 100 metara leđno i bronzu na 100 delfin.

Sara Šuša osvojila je zlato na 400 metara kraul, srebro na 200 mešovito i na 200 metara kraul.

Štafeta 4×50 metara kraul u ženskoj konkurenciji, u sastavu Šuša, Trankulov, Petraš, Burnjaković, osvojila je srebro, a muško – ženska štafeta 4×50 metara kraul, u sastavu Cvetkov, Nenadić, Trankulov, Šuša, osvojila je brozanu medalju.

Justin Cvetkov je proglašen za najboljeg plivača na takmičenju.

Ekipno je Proleter u vrlo tesnoj borbi zauzeo peto mesto. Toliko su konkurenti bili izjednačeni da se do poslednje trke nije znao redosled prvih sedam ekipa.