• DŽUDISTI NASTUPILI NA DVA MEĐUNARODNA TURNIRA

I vratili se sa nekoliko medalja

DŽUDISTI NASTUPILI NA DVA MEĐUNARODNA TURNIRA

PANČEVO, KIKINDA – U subotu i nedelju održana su dva međunarodna džudo turnira – u Pančevu za mlađe uzraste, a u Kikindi za seniore i kadete.

dzudo-proleter

U Pančevu je učestvovalo oko 400 takmičara iz 32 kluba, a najbolji plasman od takmičara Omladinskog džudo kluba Proleter MD ostvario je Nemanja Ristić, koji je u kategoriji poletarca do 46 kg ubedljivo savladao sve svoje protivnike i osvojio zlatnu medalju.

U Kikindi su nastupali seniori i kadeti i na ovom turniru je učestvovalo oko 100 takmičara iz 15 klubova.

Daniel Šipoš je u kategoriji seniora do 60 kg osvojio srebrnu medalju, dok je u konkurenciji kadeta do 90 kg Mihajlo Vujović osvojio bronzano odličje.

Narednog vikenda Zrenjanince očekuje zvanično prvenstvo Vojvodine za starije pionire u Kanjiži, dok će mlađi uzrasti nastupiti u Beogradu.