• DOBRI REZULTATI ATLETIČARA PROLETERA NA DVA TAKMIČENJA

ZRENJANIN – Atletski klub Proleter iz Zrenjanina učestvovao je sa 50 takmičara na krosu RTS-a, koji je u subotu održan u Šapcu.     Vojislav Gagić pobedio je u memorijalnoj trci pionira „Aleksandar Jakovljević“. On je osvojio zlatnu medalju i novčanu nagradu.   Odlično je trčala i Jovana Gladić, koja je na 800 metara osvojila […]

DOBRI REZULTATI ATLETIČARA PROLETERA NA DVA TAKMIČENJA

ZRENJANIN – Atletski klub Proleter iz Zrenjanina učestvovao je sa 50 takmičara na krosu RTS-a, koji je u subotu održan u Šapcu.

atletika proleter

Vojislav Gagić pobedio je u memorijalnoj trci pionira „Aleksandar Jakovljević“. On je osvojio zlatnu medalju i novčanu nagradu.

Odlično je trčala i Jovana Gladić, koja je na 800 metara osvojila srebrnu medalju u svojoj uzrasnoj kategoriji.

U uzrasnoj kategoriji 2009. godište, Aleksa Bajin osvojio je drugo, a Petra Dimitrijević 3. mesto.

U prvih 10 plasirali su se i Velibor Nikolić, Anastasija Kašaš, Jovan Stojanov, Katarina Knežević i Jovan Milošev.

U nedelju je, takođe, na Gradskom stadionu održano finale državnog prvenstva u atletici za najmlađe. U jakoj konkurenciji 24 tima iz cele Srbije, ekipa Proletera osvojila je drugo mesto.

-Nismo bili favoriti jer je konkurencija zaista bila jaka, ali smo nastupili kao tim. Svako je dao sve od sebe i rezultat je stigao – kaže za portal zrenjaninski.com Mirjana Grujić, trener u školi atletike u AK Proleter.

Atletičari Proletera sezonu na otvorenom završavaju učešćem na državnom prvenstvu u krosu, koje će se održati krajem oktobra u Boru.