• Botošani u finalu

Pobedom nad ekipom Radničkog 1911 iz Jaše Tomića, rezultatom 4:6 (1:1), na penale, fudbalski klub Omladinac FAM iz Botoša plasirao se u finale Kupa fudbalskog saveza grada. Utakmica je odigrana juče popodne u Jaši Tomiću.   Suparnici su bili ravnopravni, pa se posle 90 minuta igre i nerešenih 1:1, pristupilo izvođenju penala. Gosti su realizovali […]

Botošani u finalu

Pobedom nad ekipom Radničkog 1911 iz Jaše Tomića, rezultatom 4:6 (1:1), na penale, fudbalski klub Omladinac FAM iz Botoša plasirao se u finale Kupa fudbalskog saveza grada.
    Utakmica je odigrana juče popodne u Jaši Tomiću.

Suparnici su bili ravnopravni, pa se posle 90 minuta igre i nerešenih 1:1, pristupilo izvođenju penala.
    Gosti su realizovali svih pet udaraca, a u četvrtoj seriji, igrač domaćina Dušan Furtula pogodio je prečku.

Botošani su samo jednom u istoriji igrali finale kupa, 1989. godine, kada ih je OFK Gradnulica na svom terenu savladala 3:0.
    Posle tri decenije, ponovo će igrati za pehar. Finale je zakazano za 24. mart i 3. februar.

U finalu će se sresti sa boljom ekipom iz drugog polufinalnog meča.
    Utakmica između Rusanda i Banata iz Čente igra se 3. oktobra.