Atletičari Proletera vratili se iz Beograda sa dve bronzane medalje (Foto)
Sport

atletičari proletera

Atletičari Proletera vratili su se sa državnog prvenstva za seniore u dvorani, koje je za vikend održano u Beogradu, sa dve bronzane medalje.

Angela Terek osvojila je bronzu u petoboju, sa 2.790 bodova, što je i njen lični rekord. Angela je trčala na 60 i 800 metara, skakala u vis i dalj i bacala kuglu. U svakoj disciplini je ostvarila izuzetne rezultate.

Velibor Nikolić osvojio je bronzu u trci na 800 metara, rezultatom 1.55.87, što je takođe njegov lični rekord.

Nedelju dana ranije, takmičari Atletskog kluba Proleter osvojili su dve srebrne medalje na državnom prvenstvu u dvorani za juniore. Jovana Gladić osvojila je srebrnu medalju u trci na 1.500 metara rezultatom 5.13, a Živko Gagić srebro u bacanju kugle, rezultatom 15,82.

– To je odličan početak sezone – komentariše trener atletičara Mladen Grujić. – Četiri medalje na startu obećava da će i nastavak takmičenja biti uspešan. Sad za vikend idemo na Atletski kup u Budimpešti. Onda nas očekuje državno prvenstvo u dvorani za mlađe juniore, gde očekujemo još više medalja, ističe Grujić.