• Fantastičan početak takmičarske sezone za Konjički klub Quarter

Proteklog vikenda je u okviru 85. Međunarodnog poljoprivrednog sajma u Novom Sadu otvorena sezona takmičenja u disciplini konjičkog sporta – vožnji zaprega.   Boje zrenjaninskog Konjičkog kluba Quarter branili su seniori Dragan Trnjakov, Aleksandar Vukoje i Ljubomir Trnjakov, kao i juniorke Milica Petrov i Aleksandra Trnjakov.   Kako su uspešno završili sezonu 2017. godine, okitivši […]

Fantastičan početak takmičarske sezone za Konjički klub Quarter

Proteklog vikenda je u okviru 85. Međunarodnog poljoprivrednog sajma u Novom Sadu otvorena sezona takmičenja u disciplini konjičkog sporta – vožnji zaprega.

Boje zrenjaninskog Konjičkog kluba Quarter branili su seniori Dragan Trnjakov, Aleksandar Vukoje i Ljubomir Trnjakov, kao i juniorke Milica Petrov i Aleksandra Trnjakov.

Kako su uspešno završili sezonu 2017. godine, okitivši se titulama prvaka i osvojivši drugo mesto u konkurenciji konjičkih klubova, tako su uspešno započeli i ovu sezonu.

Milica Petrov – pobednica u juniorskoj konkurenciji

U Kupu 85. Međunarodnog poljoprivrednog sajma, u kategoriji dvoprega, uzrasne kategorije seniori vozači, pobedu je odneo takmičar Quartera, Staparac Dragan Trnjakov, vozivši grla Wera & Conversano Wera, a završivši vožnju u ukupnom vremenu (92,95). Dragan je pobedničkom dvopregu dodao grla 9 Vilu II i 6 Vilu III i u takmičarskoj kategoriji četvoroprega ponovo slavio i to tako što je jedini vozio bez greške u parkuru, a u optimalnom vremenu 130,85, dok su na mestu suvozača bili Ljubomir i Aleksandra Trnjakov. Na taj način je aktuelni prvak AP Vojvodine u vožnji četvoroprega nastavio niz uspeha i u ovoj sezoni.

Kup 85. Međunarodnog poljoprivrednog sajma u konkurenciji juniora, takmičarske kategorije dvopreg, doneo je veliku borbu, i neizvesnost do samog kraja. Svo troje takmičara vozilo je bez greške u parkuru i u optimalnom vremenu, a najbrža i najpreciznija bila je članica Quartera, Kikinđanka Milica Petrov, koja je sa grlima 96 Drava VI & 1 EMA IV-10 apsolvirala parkur u rekordnom vremenu 119,10, dok je na mestu suvozača bio Nikola Živančević.

Aleksandra Trnjakov – treće mesto u konkurenciji juniora

Dok je juniorka KK Quarter, mlada dama iz Stapara Aleksandra Trnjakov, sa grlima Wera & Conversano Wera, takođe vozila parkur bez greške, ali u vremenu 144,70, što je bilo dovoljno za treće mesto, a na mestu suvozača bio joj je Dragan Trnjakov.

Na taj način su članovi zrenjaninskog konjičkog kluba Quarter zlatnim odličjima otvorili sezonu takmičenja 2018. godine i, verujemo najavili još jednu sjajnu i uspešnu sezonu u disciplini konjičkog sporta vožnja zaprega. A već naredno takmičenje očekuje ih 9. i 10. juna, na Kelebiji, i to prvo kolo Otvorenog prvenstva Srbije.