• Meštani pojedinih sela muku muče sa prevozom do grada

    Otkako su srednjoškolci prešli na onlajn nastavu, ionako retke autobuske linije prema nekim selima na teritoriji grada Zrenjanina, dodatno su proređene.   U pojedinim selima meštani nemaju mogućnost da se do grada prevezu osim ako ne porane, a onda sačekaju rano popodne da se u svoje selo vrate. Ili da se voze u sopstvenoj režiji. […]

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
    Meštani pojedinih sela muku muče sa prevozom do grada

    Otkako su srednjoškolci prešli na onlajn nastavu, ionako retke autobuske linije prema nekim selima na teritoriji grada Zrenjanina, dodatno su proređene.

     

    U pojedinim selima meštani nemaju mogućnost da se do grada prevezu osim ako ne porane, a onda sačekaju rano popodne da se u svoje selo vrate. Ili da se voze u sopstvenoj režiji. O putovanju autobusom preko vikenda ne treba ni da razmišljaju. Posebno su ugrožena sela koja nisu tranzitna, odnosno ona u kojima je autobusu to početna i poslednja stanica.

     

    PROČITAJTE JOŠ: Prihodi i rashodi: Izmene u ovogodišnjem budžetu opštine Žitište

     

    – Meštani nisu zadovoljni, ali kada đaci ne idu u školu, što je sada situacija, i nema mnogo putnika – kaže za portal zrenjaninski.com predsednik Saveta Mesne zajednice Banatski Despotovac Božidar Konjik i dodaje da je vikendom posebno teško, jer autobusa uopšte i nema.

     

    Konjik smatra da bi rešenje moglo da budu minibusevi, a za Banatski Despotovac rešenje bi bilo i da se dozvoli prevozniku „Stup“ iz Vršca da prođe kroz selo. Prevozom nisu zadovoljni ni Tarašani.

     

    – Problem sa autobuskim prevozom nije od juče, da ne kažem da traje decenijama. Popodne i uveče nemamo nijedan polazak iz grada u selo i obrnuto. Hteli su da nam autobus zamene minibusom, pa su nekoliko dana vozači brojali putnike. Srećom, ima više putnika nego što može da stane u minibus, pa smo se zasad spasli. Samo nam je još to trebalo da se u ovo vreme zguramo u mali prostor – ističe Boža Marinkov iz Taraša, koji je dugo godina bio u Savetu Mesne zajednice.

     

    Autobuske linije krojene ekonomskim interesima

     

    Prevoznik se rukovodi ekonomskim interesima, što je u redu, ali posao javnog prevoza ne bi ni dobio da nije garantovao više polazaka za sela, koji sigurno nisu isplativi kao neke druge linije, smatraju naši sagovornici iz Knićanina. I iz ovog sela jedini siguran je jutarnji polazak. Dok su srednjoškolci pohađali nastavu u školi, postojao je i đački autobus, sada ni taj.

     

    – Ljudi se snalaze kako znaju i umeju, organizuju se međusobno, jedan dan ili nedelju vozi jedan, pa sledeće drugi, pa tako redom. Bilo kakve aktivnosti u gradu u popodnevnim satima, ako nemate automobil, za žitelje Knićanina su nemoguća misija – objašnjavaju naši sagovornici iz ovog sela.

     

    Slično je i u Tomaševcu, Orlovatu i Farkaždinu.

     

    – Tražili smo red vožnje, nikad ga nismo dobili. Ujutru će autobus sigurno krenuti, već kasnije je veliko pitanje – navodi sekretarka Mesne zajednice Tomaševac Milena Nikolić.

     

    Sekretar MZ Farkaždin Vladimir Bokinac dodaje da u ovom selu ujutru imaju jedan polazak i povratak u ranim popodnevnim satima.

     

    U selima kao što su Ečka, Stajićevo i Klek situacija je bolja od kada su u režimu gradskog saobraćaja. U boljem su položaju i Melenci, jer kroz selo prolaze i drugi prevoznici, a slično je i u Perlezu.

     

    Prijavite se na naš newsletter i jedanput nedeljno najvažnije vesti iz Zrenjanina i okoline stizaće na vašu e-mail adresu.

     

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
  • Prijavite se na naš newsletter i jedanput nedeljno najvažnije vesti iz Zrenjanina i okoline stizaće na vašu e-mail adresu.

    Komentari 0

    Napiši komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *


    NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Srednji Banat