Kultura YTOP

SPISAK NAGRAĐENIH UČESNIKA “ČITALAČKE ZNAČKE”

čitalačka značka

ZRENJANIN – Danas je u Narodnom pozorištu “Toša Jovanović” održana završna svečanost manifestacije “Čitalačka značka” koju organizuje Gradska narodna biblioteka “Žarko Zrenjanin”.

 

 

U ovogodišnjoj manifestaciji učestvovali su učenici iz 24 škole iz Zrenjanina, Sečnja, a prvi put i iz Beograda.

 

Predata su 564 dnevnika, a 28 ih je nagrađeno pojedinačnom i 11 kolektivnom nagradom.

 

 

Zlatnu značku u kategoriji I -II razred su dobili:

 

1. Ana Moromilov I2, OŠ “Petar Petrović Njegoš”, Zrenjanin

2. Miljana Antonović II2, OŠ “Dr Boško Vrebalov”, Melenci

3. Maša Mrvić II razred, OŠ “Branko Ćopić”, Lukićevo

4. Maksim Vasiljević I2, OŠ “Đura Jakšić”, Zrenjanin

5. Milana Munćan I2, OŠ “Dr Boško Vrebalov”, Melenci

6. Milica Milisavljević I1, OŠ “Vuk Karadžić”, Zrenjanin

7. Luka Živanović I1, OŠ “Vuk Karadžić”, Zrenjanin

8. Danilo Stanišić I2, OŠ “Dositej Obradović”, Zrenjanin

9. Vivien Čordaš I3, OŠ “Sonja Marinković”, Zrenjanin

10. Viktor Leban II3, OŠ “Servo Mihalj”, Mužlja

11. Gyapjas Beáta II2, OŠ “Sonja Marinković”, Zrenjanin

12. Milica Graovac II2, OŠ “Vuk Karadžić”, Zrenjanin

13. Mila Joksimović I1, OŠ “2. oktobar”, Zrenjanin

14. Daršan Das II, OŠ “Uroš Predić”, Orlovat

15. Strahinja Ružić II1, OŠ “2. oktobar”, Zrenjanin

16. Nikola Dujaković II2, OŠ “Đura Jakšić”, Zrenjanin

 

Zlatnu značku u kategoriji III i IV razreda dobila je:

 

1. Daria Popović IV1, OŠ “2. oktobar”, Zrenjanin

 

Srebrnu značku u kategoriji III i IV dobili su:

 

1. Milica Grnča III2, OŠ “Dositej Obradović”, Zrenjanin

2. Mladen Mijatov IV2, OŠ “Dr Boško Vrebalov”, Melenci

 

Bronzanu značku u kategoriji III i IV razreda dobili su:

 

1. Milana Lukin IV4, OŠ “Petar Petrović Njegoš”, Zrenjanin

2. Iva Višković III razred, OŠ “Branko Ćopić”, Lukićevo

3. Mihályfi Viktoria III2, OŠ “Sonja Marinković”, Zrenjanin

 

 

Zlatnu značku u kategoriji od V do VIII razreda dobila je:

 

1. Jana Šćepanović VIII razred, OŠ “Aleksa Šantić”, Sečanj

 

Srebrnu značku u kategoriji od V do VIII razreda dobili su:

 

1. Isidora Cvetić VIa, OŠ “Aleksa Šantić”, Sečanj

2. Teodora Milenković V2, OŠ “Branko Radičević”, Čenta

 

Bronzanu značku u kategoriji od V do VIII razreda dobili su:

 

1. Milica Milošev VI razred, OŠ “Dositej Obradović”, Farkaždin

2. Tamara Laković VI2, OŠ “Vuk Karadžić”, Zrenjanin

3. Aleksandar Kovač VII1, OŠ “Jovan Jovanović Zmaj”, Zrenjanin

 

Nagrade za kolekciju dobili su :

 

1. Učenici II2, OŠ “Đura Jakšić“, Zrenjanin i učiteljica Sonja Vujaković

2. Učenici produženog boravka, OŠ “Petar Petrović Njegoš”, Zrenjanin

3. Učenici II3, OŠ “2. oktobar”, Zrenjanin i učiteljica Mirjana Anđelov

4. Učenici I2, OŠ “2. oktobar”, Zrenjanin i učiteljica Mirjana Živanović

5. Učenici I2, OŠ “Dr Boško Vrebalov”, Melenci učiteljica Dušica Mojsin

6. Učenici II razreda, OŠ “Braća Stefanović”, Neuzina i bibliotekarka Sofija Mitrić

7. Učenici I2, OŠ “Dositej Obradović”, Zrenjanin učiteljica Jelena Antin

8. Učenici I2, OŠ “Bratstvo”, Aradac i učiteljica Jadranka Viljačik

9. Učenici I1, OŠ “Servo Mihalj”, Mužlja i učiteljica Vesna Kostadinović

10. Učenici I2, OŠ “Servo Mihalj”, Mužlja i učiteljica Sandra Matić

11. Učenici I1, OŠ “Vuk Karadžić”, Zrenjanin i učiteljica Sonja Ljubotina

 

Obavezni deo literature ove godine bilo je delo književnika Roalda Dala, pa su mališani odgledali pozorišnu predstavu “Veliki dobroćudni džin” nastalu prema njegovom romanu.

 

Poklone za nagrađene obezbedili su Gradska narodna biblioteka i Fond “Učiteljičin dar”, čiji osnivač je dr Petar Subić.

Podeli članak
sinovoz
FAM